Co děláme v Mini judu?

Problém sportujících dětí je brzká jednostranná specializace.

Začít v 6ti letech s tenisem? Dobře, pokud k tomu bude plavat, učit se gymnastiku a jezdit na kole.

Začít v 6ti letech s fotbalem? Dobře, pokud k tomu bude hrát volejbal, plavat a chodit na judo.

Začít s judem ve čtyřech!? Rozhodně špatně, když to bude jen o judu.

Děti si chtějí hrát, bavit se. Chtějí skákat, běhat, válet se, plazit se, přetahovat jeden druhého. Chtějí se prát, zápasit, soutěžit, závodit. Potřebují všeobecnou pohybovou průpravu. Potřebují NEBÝT jednostranně zatěžovány. Musí se nechat rozvíjet jejich úžasné všestranné pohybové dovednosti. Nesmí se nechat zformovat do jednoho pohybového vzorce, kterému by mělo být oddané celý zbytek života.

Ano – samozřejmě se to může stát i v judu. Každý člověk je už od mala dominantnější na jedu stranu – ale v MINI judo cvičíme tak, aby kompenzace stran a zatížení byla co nejúčinnější.

Chceme vychovávat děti, které budou schopné všeho. Chceme vychovávat děti ohebné, silné, hravé, nebojácné a pokorné. Děti všeobecně pohybově nadané. Děti, které neumí jen kotoul, ale taky bezpečný kotoul vzad, hvězdu, stojku, skok plavmo, roznožku i o soto gari. 

V MINI judo si hrajeme, bavíme se pohybem, skáčeme, plazíme se, padáme, zvedáme se, soutěžíme, přetahujeme se, zápasíme, vytváříme pozitivní postoj k pohybu a sportu. Učíme je, že pohyb je nedílnou součástí spokojeného života.

Děti se u nás nenudí! A mnohému se naučí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *